• 17. Uluslararası İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı
  • 26-29 Mayıs 2022
Kalan Süre

IDEX İstanbul, 2 bin 337’si yabancı olmak üzere 22 bin 496 sektör profesyonelini ağırladı


Ağız ve diş sağlığı alanında tek uluslararası fuar IDEX İstanbul Fuarı’nda, Avrupa, Afrika, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere 75 ülkeden gelen alım heyetleri ağırlandı. Fuar, 2 bin 337’si yabancı, 20 bin 159’u yerli olmak üzere 22 bin 496 sektör profesyonele ev sahipliği yaptı.

Ayrıca bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Yerli ve yabancı 30’dan fazla konuşmacının katıldığı sempozyumlarda sektördeki tüm yenilikler paylaşıldı. Diş tedavisinde ağrı ve korku dönemine son veren yeni teknolojilerin sergilendiği 16. Uluslararası İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı (İDEX İstanbul)  İstanbul Fuar Merkezi'nde tamamlandı. Ağrısız anestezi uygulamasından implant tedavisinde oluşan ağrıya, şişme ve morluğu önleyen teknolojiden, tek muayene gününde protez diş uygulamasına kadar pek çok yeni teknolojinin sergilendiği fuarı, 2 bin 337’si yabancı, 20 bin 159’u yerli olmak üzere 22 bin 496 sektör profesyoneli ziyaret etti.

150 milyon dolarlık ticaret hacmi

Türkiye’nin tek, bölgenin en büyük 3 fuarından biri olan İDEX İstanbul Fuarı 30 bin metre kare alanda 300 firmanın katılımı ile düzenlendi. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından, Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin  (DİŞSİAD) desteğiyle düzenlenen fuarda gerçekleştirilen B2B Eşleştirme Programı ile Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere 75 ülkeden gelen alım heyetleri fuar katılımcı firmaları ile buluşturdu. Yabancı katılımcı firma sayısı ile bu yıl yeni bir rekorun da yaşandığı fuara, Brezilya, Tayvan, Pakistan, Çin ve Kore milli katılım gösterdi. Sektöre 150 milyon dolarlık bir ticaret hacmi oluşturduğu tahmin edilen fuar kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde diş sağlığında koruyucu alana yönelmenin önemine vurgu yapıldı.

30’un üzerinde konuşmacı dental sektöründeki yenikleri anlattı

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen“Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” da fuar boyunca ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Alanında uzman yerli ve yabancı 30’un üzerinde konuşmacı, estetikten cerrahiye, endodontiden proteze, restorasyondan dijital diş hekimliğine, implanttan adeziv diş hekimliğine kadar tüm konularla ilgili yenilikleri katılımcılarla paylaştı.