Kalan Süre

Haberler

IDEX'te çocuklara yönelik renkli ve eğitici etkinlikler yoğun ilgi gördü

Alanında dünyanın en büyük üç fuarından biri olan Uluslararası İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı'nın (IDEX İstanbul) 16'ncısı CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlendi.
 
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) işbirliği ile düzenlenen IDEX İstanbul'da çocuklara yönelik birbirinden renkli ve eğitici etkinlikler yoğun ilgi gördü. Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dinamik Diş Hekimleri Derneği iş birliğinde hayata geçirilen ‘’Dişlerimizi Seviyoruz Diş Hekimine Gidiyoruz’’ projesi kapsamında 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik uygulamalı diş eğitimleri verildi.
 
Öğrencilerde ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık yaratmak ve diş hekimi korkusunu küçük yaşta yenmek için düzenlenen eğlenceli eğitimlerde çocuklar, diş hekimi ve hasta rollerinde yeni deneyimlere yelken açtı. Ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenen öğrenciler, eğitim sonunda hem diş hekimi korkusunu yendi hem de diş hekimi olmak istedi.
 
 
Ağız ve Diş Sağlığı konulu yarışmada dereceye giren resimler fuarda sergilendi
 
 Fuarda ayrıca Dişlerimizi Seviyoruz Diş Hekimine Gidiyoruz’’ projesi kapsamında Anasınıfı, ilkokul 1. ve 2. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlen Ağız ve Diş Sağlığı konulu resim yarışmasının ödül töreni de gerçekleştirildi. 
 
Resim yarışmasına katılan yaklaşık 7 bin öğrenci arasından dereceye giren öğrencilere sertifikanın yanı sıra bisiklet, paten, scoter ve çanta gibi hediyeler de verildi. Çocukların yaratıcı zekalarına da katkı sağlayan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin resimleri, ana fuayedeki özel alanda sergilendi