Kalan Süre

Haberler

Sektörün büyüklüğü 1 milyar dolara çıkacak

Dental sektörü öncelikli olarak aynı coğrafyada bulunan ülkelerle ticareti artıracak, sektörün büyüklüğü 1 milyar dolara çıkacak.

Diş sağlığı alanında en son teknoloji ürünler ve hizmetlerin sergilendiği, dünya diş sektörü piyasasında Türk firmalarının öne çıkarılması hedefiyle organize edilen ve Türkiye'nin tek, bölgenin en büyük 3 fuarından biri olan "14. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuan" CNR EXPO Yeşilköy'de 27-30 Nisan tarihleri arasında yapıldı.

Fuar, Türkiye ve dünyadan çoğunluğu diş hekimi ve diş teknisyeni olmak üzere 15 binin üzerindeki kişiyi Avrupa, ABD, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerinden yaklaşık 400'e yakın dental marka ile buluşturdu. Diş Malzemeleri Sanayici  ve İş adamları Derneği (DİŞSIAD) Yönetim Kurulu Başkam Ali Çakır, 30 bin olan diş hekimi sayısının 2025'te 70 bin seviyelerine geleceğini söyledi. Bu büyümeye paralel olarak yeni açılan klinikler, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri üe birlikte sektörün hızlı bir büyümenin içinde olduğunu ifade eden Çakır, "Bugün 500 milyon dolar seviyeye erişmiş olan sektörel hacmin 2023 yılında 1 milyar dolar seviyelerine geleceğini öngörüyoruz" şeklinde konuştu.