Kalan Süre

Haberler

14. IDEX İstanbul Fuarı yoğun ilgi gördü

Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği'nin 30 Nisan'a kadar devam edecek İDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı yoğun ilgi görüyor.

Diş sağlığı alanında en son teknoloji ürünler ve hizmetlerin sergileneceği, dünya diş sektörü piyasasında Türk firmalarının öne çıkarılması hedefiyle organize edilen, Türkiye'nin tek, bölgenin en büyük 3 fuarından biri olan "14. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı" CNR EXPO Yeşilköy'de kapılarını açtı.

30 Nisan 2017 Pazar gününe kadar açık kalacak olan fuar, Türkiye ve dünyadan çoğunluğu diş hekimi ve diş teknisyeni olmak üzere 15 binin üzerindeki kişiyi Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 400'e yakın dental marka ile buluşturuyor. İki gündür yoğun bir ilgi ile karşılaştıklarını ifade eden Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) Başkanı Ali Çakır, "Türkiye'de diş tedavisinde hızlı bir ilerleme içerisindeyiz. Bu hızlı büyümeye rağmen gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında Türkiye'nin henüz istenen seviyeye gelemediğini görüyoruz ancak hızlı büyüme ile gelişmiş ülke standartlarına orta vadede ulaşacağımıza inanıyoruz. Bu fuar Türkiye'nin tek, dünyanın ise üçüncü en büyük sektörel organizasyonu. Bir önceki yıl IDEX İstanbul, 50 milyon dolarlık bir ticari hacmi oluşturmuştu. Bu yıl, bu rakamı yüzde 50 artırarak 75 milyon dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.