Kalan Süre

Haberler

IDEX sadece ticari değil, eğitim amaçlı da düzenleniyor.

Sektörün dünü, bugünü ve yarını ile ilgili fikir alış verişinde bulunulan toplantıda gazeteciler, IDEX’e desteklerinin tam olduğunu söylediler. Toplantıda konuşan DİŞSİAD Genel Sekreteri ve Fuar Komite Üyesi Erkan Uçar; “ DİŞSİAD; diş sektörü için STK olarak var gücüyle çalışıyor. IDEX sektör için çok önemli marka, katılımcıların iş hacimlerinin artışına ve sektörün büyümesine büyük katkılar sağlıyor. Bir önceki organizasyonumuzda IDEX’in 50 milyon dolarlık bir ticari hacmi oluşmuştu. Bu yıl, bu rakamı %50 artırarak 75 milyon dolar olarak hedefledik.  
 
 
Son yıllarda dental sektörü için DİŞSİAD'ın yürüttüğü çalışmalar hız kazanıp, oldukça etkili olmaya başladı. Sağlık Bakanlığı, Ağız Diş Sağlığı Merkezleri, Kamu Hastaneleri Kurumu Birliği ve Üniversiteler ile birlikte hareket ediyoruz. Artık DİŞSİAD sektörün sorunlarının çözülmesi, geleceğe güvenle bakılması süreçlerinde daha aktif rol alıyor.
 
Şu an ülkemizde yaklaşık 28 bin diş hekimi aktif görev yapıyor. 2020'de bu rakamın 60 bine ulaşacağı tahmin ediliyor. Diş hekimi sayısındaki bu artış sektörün iş hacmini de aynı oranda artıracak.  
 
IDEX Türk dental sektörünün uluslararası nitelikli tek fuarı. Bu nedenle çok önemli bir platform. Biz IDEX’i sadece bir ticaret merkezi olarak görmüyor, eğitim amaçlı olarak da kullanıyoruz. Bu anlamda fuar süresince birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı seminerler, toplantılar ve cihaz bilgilendirme etkinlikleri organize edildi. Bu organizasyon sektör ve sektör çalışanları için önemli bir hizmet. 
 
 En önemli hedefimiz, IDEX sayesinde Türk dental sektörünün, , aynı coğrafyada bulunduğumuz ülkelerdeki ticaret hacmini daha da artırmaktır.” dedi.