• 17. Uluslararası İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı
  • 26-29 Mayıs 2022
Kalan Süre

Basın Bültenleri

IDEX İstanbul 1 milyar dolarlık hedefe katkı sağlayacak

12/7/2018
Ağız ve diş sağlığı alanında dünyanın en büyük üç fuarından biri olan IDEX Istanbul, 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek. Fuara 300’ün üzerinde firmanın, 1100’den fazla markası ile katılması bekleniyor. Türk dental sektörünün tek uluslararası etkinliği konumundaki fuar, 500 milyon dolarlık büyüklüğe sahip sektörün 2023 hedefi olan 1 milyar dolar ciroyu aşmasına katkı sağlayacak.
 
İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı'nın (IDEX Istanbul) 16'ıncısı, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından ve DİŞSİAD'ın (Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) desteğiyle 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. Fuarı dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye’nin birçok ilinden, diş hekimliği fakülteleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, diş klinikleri ve diş hekimliği odalarını temsilen öğretim görevlileri ve hastane yöneticilerinden oluşan çok sayıda sektör profesyoneli ziyaret edecek. Fuara 300’ün üzerinde firma, 1100’den fazla markası ile katılacak. 
 
1 MİLYAR HEDEFİNE KATKI SAĞLAYACAK
 
Fuarda Almanya, Avusturya, İtalya, Amerika, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve İngiltere’den çok sayıda firma katılımcı olarak yer alacak. İDEX 2019’a Çin, Tayvan, Pakistanlı firmalar toplu katılım gösterirken Brezilya ve Kore ise milli katılım gerçekleştirecek. Fuar 100’e yakın yabancı katılımcı sayısıyla da yeni bir rekora imza atacak.
 
Dental ünitelerden dental röntgen cihazlarına, implant sistemlerden amalgatörlere, labarotuvar ekipmanlarından diş hekimi mobilyalarına kadar birçok ürün ve ürün grubunun 25 bin metrekare alan üzerinde sergileneceği fuarda 15 bini aşkın sektör alıcısı ağırlanacak. Türk dental sektörünün tek uluslararası etkinliği konumundaki fuar katılımcılarına uluslararası alanda yeni iş birliği fırsatları sunarak 500 milyon dolarlık büyüklüğe sahip sektörün 2023 hedefi olan 1 milyar dolar ciroyu aşmasına katkı sağlayacak.
 
BU SENE 75 ÜLKE AĞIRLANDI
 
Geçtiğimiz yıl düzenlenen IDEX Fuarı’nda 1.645’i yabancı, 14 bin 507’si yerli olmak üzere toplam 16 bin 152 kişi ziyaret ederken, toplam ziyaretçi sayısında yüzde 22, yabancı ziyaretçi sayısında ise yüzde 33’lük artış yaşandı. Fuarda B2B Eşleştirme Programı kapsamında Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere 75 ülkeden gelen alım heyetleri ağırlandı.