• 17. Uluslararası İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı
  • 26-29 Mayıs 2022
Kalan Süre

Basın Bültenleri

IDEX’te 100 milyon dolarlık ticari bağlantı sağlandı

5/8/2018

Alanında dünyanın en büyük üç fuarından biri olan 15’inci İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı-IDEX İstanbul, 312 firmayı temsil eden 1000’in üzerinde markanın katılımı ve 25 bin metrekarelik fuar alını ile CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleşti. 12-15 Nisan tarihleri arasında organize edilen fuar; kem katılımcı rakamı, hem metrekare, hem de kurulan ticari bağlantılar açısından rekorlara imza attı.


Sektördeki son teknolojik ürünlerin sergilendiği fuarda geçen yıla göre yüzde 50 artışla 100 milyon dolar ticari anlaşmalar sağlandı.


Türkiye’de ağız ve diş sağlığı ekipmanlarının gelişiminde ve sektörün ticari hacminin artmasında önemli rol oynayan IDEX İstanbul, Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) ile CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık iş birliğinde organize edildi. Fuar, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in ev sahipliğinde AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çakır ve TDB Genel Sekreteri Neslihan Sevim’in katılımı ile yapıldı.


Ağız ve diş sağlığında çığır açan teknoloji ve hizmetlere ev sahipliği yapan IDEX İstanbul Fuarı, 1.645’i yabancı olmak üzere toplam 16 bin 152 ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşti. Yabancı ziyaretçi rakamında %33’lük bir artış olan fuarda, Ekonomi Bakanlığı’nın da desteği ile Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı kapsamında Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri başta olmak üzere 60 ülkeden profesyonel ağırlandı. Fuarda, yurt dışından gelen alıcılarla, Türk üreticiler ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurdu.


Türk dental sektörünün uluslararası tek fuarı olan IDEX İstanbul, fuar komitesi ve CNR Holding’in yoğun çalışmaları sayesinde yerli ve yabancı ziyaretçi rekoru kırdı.


40 ilden, 150 özel davetli geldi

CNR Expo Yeşilköy’de organize edilen IDEX İstanbul'u, tüm Anadolu’dan, ADSM Başhekimleri, Diş Hekimliği Fakülte Dekanları ve hastane yöneticilerinden oluşan 150 sektör profesyoneli özel davetli olarak ziyaret etti. Uluslararası alanda da ilgiyle takip edilen fuar, dünyadan binlerce kişi ve onlarca kuruluşun katılımına ev sahipliği yaptı.


3. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu

Dünyanın en yaygın dental yayın ağı DTI, DİŞSİAD ve CNR Holding iş birliği ile düzenlenen “Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” bu yıl da yoğun ilgi gördü. Sempozyumları fuar süresince diş hekimleri, diş teknisyenleri ve dental asistanların da aralarında olduğu 1.712 kişi yıkandın takip etti. Ağız ve diş sağlığı sektörü için oldukça önemli olan bu kongre ve sempozyumlarda, sektördeki yenilik ve gelişmeler, fuar alanında oluşturulan uygulama alanlarında detaylı bir şekilde ele alındı. Kongre ve sempozyumlarda, dünyanın en önemli akademisyen ve uzmanları sektör çalışanları ve öğrencilerine yenilikler hakkında sunumlar da yapıldı.


4 gün süren kongre ve sempozyumda 24 oturum gerçekleştirildi ve 21 farklı konu, 24 yerli yabancı konuşmacı tarafından ele alındı.


Kreasyon ve koreografisi diş hekimliği klinik giyim tarzı üzerine uzmanlaşan Croixture firması tarafından “ Croixture Dental Kostüm Defilesi “ gerçekleşti.


Dişlerimizi Seviyoruz Diş Hekimine Gidiyoruz

DİŞSİAD’ın sponsor olduğu ve Dinamik Diş Hekimleri Derneği tarafından yürütülen ‘DİŞLERİMİZİ SEVİYORUZ DİŞ, HEKİMİNE GİDİYORUZ!’ projesinin uygulaması da yine fuarda gerçekleşti. Projenin amacı erken yaşta oluşabilecek diş hekimi korkusunun önüne geçmekti. Proje kapsamında 5-10 yaş arası çocuklara, onlar için özel olarak hazırlanmış bir ortamda, öncelikle ağız sağlığı hakkında bilgiler verilerek akabinde birbirlerini muayene etmeleri sağlandı.