• 17. Uluslararası İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı
  • 26-29 Mayıs 2022
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Diş sağlığında çığır açan teknolojiler için 13 bin 255 sektör profesyoneli CNR’a geldi, IDEX İstanbul’un yabancı ziyaretçisi % 60 arttı

5/9/2017
Ağız ve diş sağlığında çığır açan teknoloji ve hizmetlere ev sahipliği yapan IDEX İstanbul Fuarı, 1.240’ı yabancı olmak üzere toplam 13 bin 255 ziyaretçinin katılımı ile CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirildi. Fuarda, Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri başta olmak üzere 60 ülkeden gelen alıcılar ağırlandı.
 
Türk Dental Sektörünün uluslararası tek fuarı olan 14. Istanbul Ağız-Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı IDEX Istanbul, CNR Holding’in yurt dışı ve yurt içi tanıtım ekiplerinin yoğun çalışması ile birçok rekora imza attı. 
 
Ağız ve diş sağlığı sektöründe dünyanın en büyük üç fuarından biri olan İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı (IDEX İstanbul) tamamlandı. Ağız ve diş sağlığında çığır açan ürünlerin sergilendiği fuar, 1.240’ı yabancı olmak üzere toplam 13 bin 255 ziyaretçinin katılımı ile yapıldı. Yabancı ziyaretçi rakamında % 60’lık bir artış olan Fuarda, Ekonomi Bakanlığı’nın da desteği ile Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı kapsamında Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri başta olmak üzere 60 ülkeden profesyonel ağırlandı. Fuarda, yurt dışından gelen alıcılarla, Türk üreticiler ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurdu. 
 
35 ilden, 110 özel davetli geldi
CNR Expo Yeşilköy’de organize edilen IDEX İstanbul'u 35 ilden, diş hastaneleri, diş hekimliği fakülteleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, diş hekimliği odalarını temsilen öğretim görevlileri ve hastane yöneticilerinden oluşan 110 sektör profesyoneli özel davetli olarak ziyaret etti. Uluslararası alanda da ilgiyle takip edilen fuar, Brezilya Sağlık Aletleri Derneği (ABIMO), Pakistan Cerrahi El Aletleri Üreticileri Derneği (SIMAP), Kosova İşadamları Derneği ve Gürcistan İşadamları Derneği’nin de aralarında bulunduğu 150 sektör öncüsü kuruluşun katılımı ile gerçekleştirildi. 
 
İDEX İstanbul artık her yıl düzenleniyor
Türk ve dünya dental sektörü tarafından yoğun ilgi gören İDEX İstanbul Fuarı artık her yıl düzenleniyor. Türkiye’de dental sektörün tek uluslararası fuarı olan İDEX, yurt dışındaki rakipleri ile aynı tarihlerde organize edilmesine rağmen rekor katılım ve ticaret hacmi ile sona erdi. 
 
Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun katkılarıyla, gerçekleştirilen 1. Diş Hekimliğinde Inovatif Yaklaşımlar Kongresi’nde her biri branşında uzman olan konuşmacıların da yer olduğu fuarda, 4 gün süren kongre ve sempozyumda 24 oturum gerçekleştirildi ve 21 farklı konu, 24 yerli yabancı konuşmacı tarafından ele alındı.