• 17. Uluslararası İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı
  • 26-29 Mayıs 2022
Kalan Süre

Basın Bültenleri

CNR IDEX İstanbul Fuarı 27 Nisan’da kapılarını açıyor!

4/24/2017

Türk dental sektörünün ihracatı IDEX İSTANBUL ile artacak

Alanında dünyanın üçüncü büyük fuarı olan 14. İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı (CNR IDEX İstanbul), 27-30 Nisan tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenecek. Türk dental sektörünün uluslararası tek fuarı olan CNR IDEX İstanbul’u, sektör profesyonelleri ziyaret edecek.
 
Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Rusya, Türki Cumhuriyetleri, Balkan ve Arap ülkelerinden alım heyetlerinin ağırlanacağı fuarda, 100 milyon dolarlık iş hacmi hedefleniyor.
 
Türkiye’de ağız ve diş sağlığı ekipmanlarının gelişiminde önemli rol oynayan 14. İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı (CNR IDEX İstanbul) 27-30 Nisan tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. 
 
İDEX’te sektörün en büyük alım heyeti organizasyonu yapılacak
IDEX İstanbul’u Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Afrika ve Rusya BDT ülkeleri başta olmak üzere 56 farklı ülkeden alıcının ziyaret etmesi bekleniyor. ABIMO (Brezilya Sağlık Aletleri Derneği), SIMAP (Pakistan Cerrahi El Aletleri Üreticileri Derneği), Kosova İşadamları Derneği ve Gürcistan İşadamları Derneği gibi önemli meslek kuruluşu da IDEX ISTANBUL 2017’de yer alacak. 
27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında IDEX İstanbul’da, Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı düzenlenecek. Yurtdışından gelecek alıcılarla yerel üreticilerin bir araya getirileceği B2B programı sayesinde katılımcılar networklerini güçlendirirken ihracat hacimlerini de artıracaklar. 
 
IDEX, Türk dental sektörünü bir araya getirecek
Türk dental sektörünün en önemli buluşması olan IDEX İstanbul’u, 35 farklı şehirden 7 Diş Hekimliği Fakültesi, 11 Diş Hastanesi, 30 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve 10 Diş Hekimleri Odasından Dekan, Dekan Yardımcısı, Başhekim, Başhekim Yardımcısı ve 26 Hastane Yöneticisinden oluşan 110 kişilik VIP davetli ziyaret edecek.  
 
IDEX’te uluslararası kongre ve seminerler de yer alacak 
IDEX ISTANBUL 2017’de, 4 gün sürecek Kongre ve Sempozyumda 24 oturum gerçekleşecek, 21 farklı konu, 24 yerli yabancı konuşmacı tarafından ele alınacak. 
 
Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun katkılarıyla, 27 Nisan Perşembe günü gerçekleşecek olan 1. Diş Hekimliğinde Inovatif Yaklaşımlar Kongresi’nde her biri branşında uzman olan konuşmacılar yer alacak. 
 
28-30 Nisan tarihleri arasında, toplam üç gün sürecek Sempozyumlar’da Dr. Mustafa Bekerecioğlu tarafından Diş Hekimliği Uygulamalarında Yeni Yardımcımız: Botoks, Dr. Kordkud Demirel tarafından Yumuşak Doku Yumuşak mıdır? Kadavra üzerinde Uygulamalı Yumuşak Doku Operasyonu, Dr. Becen Demir tarafından Kadavra üzerinde uygulamalı İmmediat İmplant Yerleştirme dikkat çeken sunumlardan sadece birkaçı. Fuarda, yabancı konuşmacılardan Dr. Nicola Grande’nin Kök Kanal Savaşı’na hazırlanmak, Dr. Giulio  Pacolucci tarafından Görünmeyen Estetik Operasyonlar, Dr. Guiseppe Marchetti tarafından Restoratif Diş Hekimliğinde Tedavi Planı başlıklı konularda ziyaretçiler tarafından ilgi ile takip edilecek.  
 
Fuar kapsamında Diş Hekimliğinde İnovatif Yaklaşımlar Kongresi’nde ağız ve diş sağlığının çeşitli uygulama alanları ele alınacak.  Ayrıca Dental Tribune International (DTI) ve Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş adamları Derneği (DİŞSİAD) iş birliği ile Dental Tribune Türkiye Sempozyumu da düzenlenecek. Sektör çalışanlarının gelişimine büyük katkı sunacak Dental Tribune Türkiye Sempozyumu ve Diş Hekimliğinde İnovatif Yaklaşımlar Kongresi’ne katılım ücretsiz olacak.
 
İyi çalışmalar dileriz / PR Basın ve Halkla İlişkiler
 
Bilgi için: Serap Öztürk 0539 5929146 – 0212 2224781