• 15. İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı
  • 12-15 Nisan 2018
Kalan Süre

Haberler

2. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu IDEX Fuarı kapsamında, CNR Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Daha önceki yıllarda iki yılda bir düzenlenen ve sektördeki son teknolojileri bünyesine alan İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı İDEX, artık her yıl yapılıyor. IDEX, dünya genelinden katılan misafirlerini bu yıl, 27-30 Nisan tarihlerinde ağırlayacak. DİŞSİAD ve CNR Fuarcılık destekleri ile yapılan fuarda geçen sene yoğun ilgi gören “Dental Tribune Türkiye Sempozyumu”nun ikincisi düzenlenecek. Sempozyum, fuarın ikinci ve üçüncü günü, 28-29 Nisan’da diş hekimlerini bekliyor. Organizasyonun son günü 30 Nisan’da ise yardımcı personeller için “Asisdent Buluşmaları 2017” etkinliği gerçekleştirilecek.
 
BİLİM İNSANLARI YENİLİKLERİ ANLATIYOR
 
Türk diş hekimliği biliminden önemli konuşmacıların sunumlarını gerçekleştireceği sempozyuma dental sektörün büyük firmaları da destek oluyor. İlkay Diş Deposu, REM Dental, Öncü Dental, KaVo Kerr, Tokuyama Dental Türkiye, 3M, UMG Uysal, ve Onur Diş Deposu firmalarının da sponsor olduğu sempozyumda diş hekimliği bilimindeki yenilikler, katılımcı diş hekimlerine anlatılacak.
 
CNR Konferans Salonu’nda düzenlenecek Sempozyum, 28-30 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak. Katılımın ücretsiz olduğu DT Türkiye Sempozyumu’na, kısıtlı kontenjan sebebiyle, mutlaka önceden kayıt yaptırmak gerekiyor.
 
KADAVRA UYGULAMALI İKİ FARKLI WORKSHOP
 
Geçen yıl olduğu gibi bu yılki Sempozyum’da da kadavra uygulamalı sunumlar gerçekleştiriliyor. Bu yıl, DT Türkiye Sempozyumu’nun bir günü, bu çalışma için tahsis edildi.
 
İki ayrı konuşmacı, kendi uzmanlık alanlarına göre birbirinden farklı operasyonları kadavra üzerinde icra ederek, bilgi ve birikimlerini katılımcı hekimlerle paylaşacak.
 
Türkiye’de yumuşak doku operasyonlarının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Korkud Demirel’in, “Yumuşak Doku Yumuşak mıdır?” başlıklı sunumu sırasında biyolojik genişlik, doku biyotipi, ve keratinizasyonu üzerinde odaklanılarak “Kadavra Üzerinde Uygulamalı Yumuşak Doku Operasyonu” gerçekleştirecek.
 
Kadavra uygulamalı implant eğitimlerinde tecrübeli isimlerden olan Dr. Becen Demir, kadavra üzerinde uygulamalı immediat implant yerleştirecek. Katılımcılar “İmmediat İmplantasyon: Mucize mi? Tehlike mi? Güvenli mi? Riskli mi?” konu başlığı altındaki sunum ile immediyat operasyonu tüm avantaj ve dezavantajları ile izleme, bilmediklerini sorma fırsatı yakalayacaklar.
 
BOTOX’TAN ORTODONTİYE KADAR İKİ GÜNLÜK DOLU PROGRAM
 
Diş hekimleri için 2 tam gün süren sempozyumun içeriği oldukça dolu. İlk gün 4 saatlik Kadavra Uygulamalı Workshop öncesinde; son yıllarda oldukça popüler mikro invaziv bir yaklaşım olan ‘rezin infiltrasyon tekniği’ni Prof. Dr. Zafer Çehreli anlatacak. Dr. Mustafa Bekerecioğlu ise “Diş Hekimliği Uygulamalarında Yeni Yardımcımız: Botoks” sunumu ile sahnede olacak.
 
Endodonti konuşmalarında Dr. Nicola Grande, Dr. Toygan Bora, Dr. Alper Doğançe, Dr. Mustafa Gündoğar, Dr. Taha Özyürek çeşitli sunumlar gerçekleştirecek.
 
Restoratif diş hekimliğinde tedavi planını “Öngörülebilir ve uzun süreli sonuçlara ulaşmak için direkt ve indirekt restorasyonları ne zaman yapmalıyız?” başlıklı sunumu ile Dr. Guiseppe Marchetti aktaracak. Dr. Giulio Pacolucci ise görünmeyen estetik restorasyonları anlatacak.
 
Ortodonti bölümünde “Çocuklarda myofonksiyonel alışkanlık” var. Erken dönemde teşhis ve tedavi yaklaşımını Dr. Oral Sökücü katılımcılarla paylaşacak.
 
Dezenfektanlar ve diğer hijyen malzemelerinin diş hekimliği uygulamalarındaki önemi için Dr. Marc Diederich sahnede olacak.
 
Sunuma sadece diş hekimleri katılabiliyor ve önceden mutlaka kayıt yaptırmış olmak gerekiyor.
 
KATILIM ÜCRETSİZ, KAYIT MECBURİ
 
IDEX Fuarı kapsamında, CNR Fuar alanındaki konferans salonunda yapılacak olan Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’na katılmak ücretsiz fakat sınırlı kontenjan sebebiyle önceden kayıt yaptırılması gerekiyor. Kayıt işlemleri için 0212 481 02 20 no’lu telefonlardan Ergül Kaya veya Elvan Genç ile görüşmek mümkün.
 
EPOSTA İLE KOLAY KAYIT
 
DT Türkiye Sempozyumu’na ücretsiz olarak kayıt olmak ve katılmak için aşağıdaki bilgileri içeren bir epostayı bilgi@dtsempozyum.com adresine göndermeniz de yeterli.
 
- Adınız Soyadınız
- Cep telefonu numaranız
- Eposta adresiniz
- Hangi şehirden katıldığınız
 
Kontenjan 350 kişiyle sınırlı olup, başvuru önceliğine göre kayıt alınmaktadır.
Sorularınız için 0212 481 02 20 no’lu telefondan Elif Taman, Ergül Kaya ve Elvan Genç ile görüşebilirsiniz.