• 17. Uluslararası İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı
  • 9-12 Nisan 2020
Kalan Süre

Haberler

En önemli akademisyenler İDEX için geliyor

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, DİŞSİAD (Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) ve Vestiyer Yayın Grubu işbirliği ile düzenlenen “Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” bu yıl 9-12 Nisan 2020 tarihlerinde 5. kez gerçekleştirilecek. Zengin bir içerikle hazırlanan sempozyum, bini aşkın markanın yer alacağı İDEX Fuarı’nı kaçırılmayacak bir bilimsel buluşmaya dönüştürecek.
 
5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu için kayıtlar başladı. Alanında uzman uluslararası konuşmacıların sunumlarına ev sahipliği yapacak bu etkinlikte cerrahi, protez ve endodonti alanlarında saygın konuşmacılar kürsüde olacak. Ayrıca katılımcılar, kurs programlarından da ücretsiz yararlanabiliyor. Kurslarda sınırlı kontenjan olduğu için kayıt için hızlı davranmakta yarar var.
 
 
ÜTS Eğitimi 9 Nisan 2020 Perşembe Günü
 
Ürün Takip Sistemi (ÜTS), dental sektörde hizmet veren firmaları, diş kliniklerini ve dental laboratuvarları ilgilendiren, sisteme kayıt olmama durumunda çeşitli yaptırımları bulunan bir e-devlet uygulaması. Ancak gerek diş hekimleri ve diş teknisyenleri, gerekse firmalar işlemlerin nasıl yapacağını bilmiyor. “5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” 9 Nisan 2020 Perşembe günü ÜTS eğitimi ile başlayacak. Klinik sahipleri, diş laboratuvarları ve dental firmalar için büyük önem taşıyan bu eğitim, İDEX’in kaçırılmaması gerekenleri arasında.
 
Hediye Kitabınızı Unutmayın
 
Sempozyumun kayıtlı katılımcılarına, Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın kaleme aldığı “Diş Hekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım” kitabı hediye edilecek. Yalçın, ilk 500 ziyaretçinin alabileceği kitabı, 11 Nisan 2020 Cumartesi günü 14.00 - 16.00 saatleri arasında DT Sempozyum alanında imzalayacak. 
 
Kitapta, TME’de görüntüleme bölümünü yazarak katkıda bulunan Prof. Dr. Serra Sencer, TME hastalıkları denince ilk akla gelen isimlerden biri olan ve kitabın splint bölümünü hazırlayan Prof. Dr. Hanefi Kurt gibi çok değerli isimlerin katkıları bulunuyor. İlk 2 baskısı hızla tükenen kitabın gözden geçirilmiş ve düzenlenmiş 3. baskısında, bir psikiyatrist tarafından hazırlanmış yeni bir bölüm de var.
 
Diş Teknisyenliği ve Dental Asistan Oturumları Pazar Günü
 
Dört gün sürecek sempozyumun son günü olan 12 Nisan 2020’de, diş teknisyenleri ve dental asistanlar için oturumlar yapılacak. Diş Teknisyenliği Oturumları Prof. Dr. Hanefi Kurt başkanlığında, Dental Asistan Oturumları Dr. Mustafa Bekerecioğlu başkanlığında yapılacak. Etkinlik programı, her yıl olduğu gibi www.dtsempozyum.com adresinde yayınlanıyor. Programı bu adresten inceleyip ücretsiz kayıt yapabilir veya 0212 481 02 20 numaralı telefondan Vestiyer Yayın Grubu’na ulaşabilirsiniz.